Nordic Walking - oblečení, obuv… 

Co si vzít na lekci Nordic Walking?
V chladnějším počasí se oblečení a vybavení na Nordic Walking nejvíce podobá běhu na lyžích nebo běhu v terénu.

Důležité je, aby nám nebyla zima, nebyli jsme v mokru, cítili jsme se pohodlně, byli jsme vidět a aby nám to slušelo:)Důležité tedy je:

✔️pohodlné sportovní oblečení dle aktuálního počasí (v chladném počasí tzv. cibulové vrstvení, tj. 3 vrstvy oblečení – termo prádlo, flísová mikina, vesta ev. bunda - voděodolná, větruodolná bundička nejlépe s kapucí. Vrstvit dle potřeby a počasí. Na nohy větruodolné kalhoty nebo zateplené elasťáky doplněné např. funkčním a při tom krásným hřejivým doplňkem pro ženy - sukničkou.

✔️pevnou sportovní obuv, vhodné jsou nízké modely turistické obuvi se zesílenou špičkou. Každý máme nožku jinou a určitě se vyplatí se vypravit do kamenného obchodu, kde Vám poradí a vyberou botku na míru. U obuvi nemá smysl šetřit a může chvilku trvat, než si naše nožka botku vybere. Potřebujeme obuv nízkou (ne kotníčkovou - omezují volnost pohybu) s goretexovou membránou, prodyšnou s ohebnou podrážkou a profilovaným vzorkem. Přilnavost na kluzkém a vlhkém povrchu zajistí právě profilovaná podešev. Pro zachování účinnosti vodotěsné membrány je důležitá i impregnace.

Nechte v botě prostor pro prsty a teplou ponožku. Vyzkoušejte více modelů, více značek a sami uvidíte, že nožka si vybere sama.

Značek je na trhu hodně: Mammut, Asics, Merrel, Columbia, Garmont, Salewa...

A v Plzni kamenné obchody, kde Vám určitě pomohou s výběrem jsou např. Rock Point, Hudy sport Plzeň...
 
✔️pokud máme, vezmeme si i návleky, které chrání naše nožky před sněhem a blátem.

✔️pokrývku hlavy dle počasí (čelenka, kšiltovka, čepice)

✔️v chladném počasí nezapomeňte rukavice

✔️reflexní prvky - většinou již jsou na oblečení a doplňcích. Ale nevadí, pokud budeme mít navíc proužky, kroužky, reflexní vestičku, ať jsme co nejvíce vidět. Pokud vyrazíme v podvečer, nezapomeneme na čelovku.

✔️ pití (láhev na pití s bederní kapsou), svačinku - např. proteinová tyčinka

✔️bederní ledvinku/kapsu či batoh s prsním popruhem (zcela nevhodná je taška přes rameno) - tedy budeme mít sebou malé lehké nic, které nám nebude padat z ramenou - na pití, svačinku, nabitý mobil, klíče a kapesníček.

DOUFÁM, ŽE TI MÉ RADY POMOHLY.

Více se můžeš dozvědět na individuálním nebo skupinovém kurzu. 

Těším se na Tebe.